Aloes – recepta na piękną i zdrową skórę

Aloes będzie występował przede wszystkim na obszarach, które położone są w trudnych warunkach klimatycznych, jednak nawet mimo długiej suszy będzie on wyglądał zdrowo. Podobnie będzie działał na naszą skórę, która może dzięki niemu mieć świetną kondycję i wyjątkowy wygląd.

Sok z aloesu przynosi ulgę wysuszonej i wrażliwej skórze, ponieważ będzie wchłaniał się znacznie szybciej niż woda a także posiada substancje, które utrzymują w nim odpowiedni poziom nawilżenia przez długi czas. Dodatkowo będzie poprawiał ukrwienie skóry, wzmacnia naczynka krwionośne oraz chroni przed ich pękaniem, jest naturalnym dezodorantem antybakteryjnym.

Aloes – sok

Sok z aloesu posiada właściwość pochłaniania części promieniowania ultrafioletowego co będzie sprawia, że jest to naturalny filtr dla naszego organizmu. Roślina będzie działać jak antidotum na podrażnienia skóry wynikające z promieniowania słonecznego i nadmiernego opalania. Dzięki organicznym związkom z miąższu będzie on działał jako produkt antybakteryjny.

Aloes na rany

Sok z aloesu sprawdza się, gdy mamy infekcje skóry, grzybicę, drożdżycę czy egzemy. Będzie dobry na trudno gojące się rany oraz obrzęki i ból. może hamować krwawienie, znacznie poprawia proces gojenia. Aktywne składniki z aloesu to między innymi

Działanie aloesu

Cukry – jednocukry glukoza i fruktoza oraz wielocukry, które pozwalają na skuteczną walkę ze stanami zapalnymi i infekcjami wirusowymi, poprawiają działanie układu odpornościowego.

Aminokwasy – aloes ma 20 aminokwasów spośród 22 nam potrzebnych. W tym siedem z ośmiu niezbędnych. Są to takie, których ludzki organizm sam nie będzie w stanie wytworzyć.

Enzymy – w aloesie mamy enzymy, bez których nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować, a których brakuje nam ze względu na to jaki tryb żywienia staramy się utrzymywać.

Witaminy: A, C, E, B, cholina, B12, kwas foliowy. Ten zestaw pozwoli walczyć z wolnymi rodnikami, poprawia metabolizm aminokwasów, wpływa na produkcję czerwonych ciałek krwi i powoduje rozwój komórek krwi.

Substancje mineralne -  to dziewięć naturalnych składników wapń, chrom, miedź, żelazo, magnez, mangan, potas, sód, cynk.

Kwasy tłuszczowe – niezbędne, poza aloesem główne źródło to ryby i nasiona. Mają wartość odżywcza, działają przeciwzapalnie i są substancjami ważnymi w produkcji hormonów tkankowych.

Sterole – aloes dostarcza nam cztery steroidy roślinne cholesterol, kampesterol, lupeol, beta sitosterol

Antrachinony - wykazują działanie przeciwbakteryjne

Saponiny – substancje ściągające i myjące

Ligniny – dzięki nim sok wnika w głąb ludzkiej skóry szybciej niż woda.

Sok z aloesu – dawkowanie

Sok należy spożywać doustnie 5 łyżek dziennie, oczywiście można sobie dawkę dzielić na kilka razy.

Autor

Natalia Czerwińska

Redakcja felpasz.pl