Właściwości lecznicze i kosmetyczne aloesu

Aloes – właściwości lecznicze

Będzie wpływał na regulowanie wydzielania soków żołądkowych, stabilizuje pH żołądka, łagodzi stany zapalne w przewodzie pokarmowym, usprawnia trawienie, oczyszcza jelita, poprawia pracę wątroby. Przy chorobach układu trawiennego, zaparciach, biegunkach czy zapaleniach jamy ustnej, żołądka, jelit i zgadze. To źródło cennych witamin oraz minerałów, poprawia pracę układu immunologicznego, dodaje energii oraz witalności. Sprawdza się w stanach osłabienia po chorobie i przy zaburzeniach odporności, brakach w witaminach i minerałach, w stanach większej podatności na infekcje i zakażenia, poprawia pracę organizmu, przemianę materii, oczyszcza krew i eliminuje toksyny. Wspomagać będzie leczenie otyłości oraz cellulitu, jest to uzupełnienie terapii odchudzających oraz oczyszczających, działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Pomaga w leczeniu chorób skóry takich jak trądzik, infekcje grzybicze czy wirusowe. Może wspomagać leczenie cukrzycy oraz miażdżycy.

Aloes – działanie kosmetologiczne

Podstawowe zastosowanie w kosmetologii wykazuje sok z liści aloesu zwyczajnego. Ten jasno żółty przeźroczysty płyn rozpuszcza się w wodzie i ma zakres pH 4-5. W kosmetykach w stężeniu między 5 a 100%. Wzmacniać będzie działanie obronne naskórka w stosunku do środowiska zewnętrznego. Efektem jest poprawa zdolności regeneracyjnych a także ochrona przed problemami stanów zapalnych i alergiami.

Zastosowanie aloesu

Wpływa na odbudowę warstwy lipidowej naskórka co będzie chronić przed utratą wody, dalej zapewnia lepsze nawilżenie, natłuszczenie i miękkość naszej skóry Wpływać będzie na lepsze nawodnienie, działa kojąco i łagodząco. Może wpływać na lepszą syntezę kolagenu, wpływa na formowanie nowego naskórka, uśmierza ból a także łagodzi podrażnienia. Stosowany w momencie, gdy trzeba leczyć oparzenia, uszkodzenia i otarcia naskórka, ugryzienia i odmrożenia. Ma działanie przeciwstarzeniowe oraz przeciwzmarszczkowe.

Charakteryzuje się lepszą produkcją kolagenu, elastyny czy kwasu hialuronowego, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie oraz antyseptycznie, zmniejsza poziom pH skóry, utrzymuje środowisko kwasowe złe dla rozwoju drobnoustrojów patogennych. Wpływa na mikrokrążenie i poprawia usuwanie z organizmu toksyn, poprawia transport produktów przemiany materii, wchłania promieniowanie UV, poprawia wygląd skóry, rozjaśnia i rozświetla ją, hamuje aktywności enzymu tyrozynazy, który produkuje melaninę. Poprawia stan naszych włosów, działa wzmacniająco na cebulki włosowe i chroni przed ich wypadaniem.

Autor

Karol Michalski

Redakcja felpasz.pl