Aloes – Twoja tajna urodowa broń

Aloes można określić jako botaniczny cud, któremu pod kątem pielęgnacji urody nie będzie dorównywała żadna inna roślina. To sukulent może gwarantować urodę, ma w składzie substancje odżywcze, które działają pozytywnie na cały organizm.

Na rany

Największa renoma tej rośliny to właściwości gojące rany, oparzenia, odmrożenia. Czynne związki aloesu wnikają w nasze tkanki i mogą zmniejszać poziom degeneracji komórek, stanów zapalnych czy też poszerzać będą naczynia krwionośne, co wpływa na dopływ krwi i odnowę skóry.

Aloes – poznaj jego urodowe zastosowania

Jeśli zdecydujemy się na żel z aloesu to jego używanie sprawi, że będzie można oczyścić cerę, nadamy jej młodzieńczego wyglądu a twarz będzie bardziej napięta. Cera trądzikowa korzystać będzie na aloesie nie tylko poprzez ograniczenie wydzielania sebum oraz łagodzenie stanów zapalnych, ale głównie dzięki gojącym właściwościom. Jeśli będziemy nakładać grubszą jego warstwę będzie można nawet poprawić to jak wyglądają blizny. Zastosowanie żelu na rzęsy to dla nich dobra odżywka, która w ciągu miesiąca gwarantuje pogrubienie oraz wydłużenie. Na miejsca, które będą poranione żyletką po depilacji będziemy nakładać dużo żelu i odczekamy aż wyschnie. Jeśli będzie on wcierany w skórę głowy można poradzić sobie również z łupieżem. Zostawiamy aloes na głowie przez kilkanaście minut.

Roślina lecznicza

Jeśli aloes będzie nałożony zamiast odżywki i potem zostanie dokładnie spłukany można liczyć na piękny połysk i miękkość naszej fryzury. Przebarwienie pigmentowe na twarzy można rozjaśnić, jeśli będziemy wmasowywać w to miejsce żel z aloesu

Także w momencie, gdy przesadzimy z ilością czasu na słońcu aloes będzie pomocą. Na spalone czerwone plecy można będzie wyłożyć schłodzony wcześniej żel i ten problem będzie można pokonać. Jeśli liczymy na oczyszczenie cery należy połączyć żel aloesowy z oliwą z oliwek, wodą różaną oraz citroseptem. Po zmiksowaniu otrzymamy żel do mycia twarzy, który będzie można nawet tydzień trzymać w lodówce. Pomieszany z brązowym cukrem będzie to opcja, na przygotowanie domowego peelingu bez środków konserwujących. Można go połączyć z cieniem do oczu i będzie to naturalny żel o zaznaczania brwi. Na rozstępy wmasowuje się żel dwa razy dziennie w to miejsce, gdzie ten problem występuje. Dla osób z łuszczącą czy egzemami jest to świetna opcja nawilżająca skórę. Można powiedzieć, że zastosowanie aloesu to świetny sposób na to, by skutecznie zadbać o stan naszej skóry. Na pewno jest to taki środek, który warto będzie dla siebie używać.

Autor

Justyna Siwiec

Redakcja felpasz.pl