Różne kosmetyki pochodzące z morza

Można powiedzieć, że morze to specyficzny gabinet kosmetyczny, w którym znajduje się mnóstwo różnych składników. Te składniki można wykorzystywać jako elementy upiększające i służące kobiecej urodzie. Pomagają one przywrócić skórze blask. W morzu znajduje się wszystko to, co pozwala pielęgnować i uzdrawiać skórę, czyniąc to bardzo delikatnie. Morskie kosmetyki nadają się do skóry dojrzalej, alergicznej, także na łuszczycę czy łupież.

Morze to nie jest jedynie woda. To także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. Kosmetyki z morza potrafią upiększać, pielęgnować, odradzać skórę. Dobrze jest korzystać z tych kremów, szamponów, balsamów, które pochodzą z wód morskich.

Właściwości kosmetyków z morza

Morskie minerały są naturalnie przyjmowane przez skórę i działają na nią regeneracyjnie. Polepszają one ukrwienie skóry, przez co ma ona odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych. Dzięki nim w skórze zostaje zatrzymana wilgoć, włókna elastyny i kolagenu działają lepiej, skóra staje się elastyczna i ma świeży wygląd. W Morzu Martwym znajduje się dziesięć razy więcej minerałów niż w innych wodach. Minerały z Morza Martwego mają dużo właściwości kosmetycznych, niektóre nawet lecznicze. Mają działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, dlatego oczyszczają, odżywiają i poprawiają wygląd skóry.

Morskie kosmetyki

Można je stosować do walki z łupieżem, trądzikiem, wypryskami, bo pomagają szybko pozbyć się problemów skórnych.

Działanie alg morskich

Algi to wodorosty z morza. Można o nich mówić, że są eliksirem młodości, ponieważ mają bardzo zróżnicowany skład. Są zbudowane z białka, lipidów, witamin, mikroelementów, minerałów, zawartych w wodzie morskiej. Do produkcji kosmetyków wykorzystuje się algi sproszkowane i suszone oraz ich ekstrakty. Nadają się dla skóry suchej i dojrzałej. Można znaleźć kremy, toniki i maski z algami, które mają działanie liftingujące, maskują zmarszczki, regenerują i nawilżają. Ponadto mają działanie oczyszczające – usuwają toksyny ze skóry. Sprawiają, że skóra nabiera właściwego kolorytu, staje się wygładzona, a ewentualne stany zapalne są złagodzone. Kosmetyki z algami mają swoje zastosowanie także w przypadku występowania problemów dermatologicznych, czyli kiedy pojawia się trądzik czy egzema. Są niezastąpione przy leczeniu objawów łuszczycy i pomagają zwalczać blizny.

Algi to glony morskie, które świetnie działają na zmniejszanie cellulitu. W tym zakresie ich działanie odnosi się do wnikania w komórki tłuszczowe i pobudzania przemiany materii w tkance tłuszczowej, znajdującej się pod skórą.

Autor

Natalia Czerwińska

Redakcja felpasz.pl