Witamina C – przepis na domowe odmładzające serum

Czas przygotowania to 10 minut. Składniki – łyżeczka witaminy C wolnej od GMO, łyżeczka filtrowanej wody, półtorej łyżeczki aloe vera, 1/8 łyżeczki oleju witamina E, 5 kropli kadzidła. Korzystając z niewielkiej miseczki oraz trzepaczki mieszamy proszek witaminy C z filtrowaną wodą. Tak jak wspominano witamina C będzie pomagała w rozjaśnieniu skóry i sprawia, że mamy młodzieńczy wygląd.

Dzięki niej będzie można usuwać plamy starcze, poprawi się elastyczność. Teraz należy dodać również aloes, który znany jest od wieków jako środek o wielu pozytywnych działaniach. W rzeczywistości starożytni Egipcjanie nazywali go rośliną nieśmiertelności. Obecnie nadal roślina ta jest stosowana w leczeniu różnych choroba skóry, ran, oparzeń, problemów z egzemami i łuszczycą.

Po tym jak dodany będzie aloes trzeba dodać olej, witaminę E oraz olejek kadzidła i wszystko następnie mieszamy do jednolitej formy. Podobnie jak witamina C również witamina E będzie przeciwutleniaczem. Razem z witaminą C będzie stawać się bardziej skuteczna. Mamy już określone badania, które sugerują, że dzięki witaminie E będą neutralizowane wolne rodniki. Te wolne rodniki mogą powodować uszkodzenie komórek i może nawet dochodzić do ryzyka chorób układu krążenia oraz nowotworów. Wyjaśniają się obecnie korzyści przeciwzapalne, które również wynikają z przyjmowania witaminy E. dzięki niej można hamować agregację płytek krwi i stanowi to impuls dla układu odpornościowego.

Uzdrawiająca moc kadziełek

Kadzidło

Kadzidło to jeden z najlepszych olejków eterycznych. Składnik ten wieńczy to całe serum do twarzy jakie będziemy przygotowywać. Może pomagać zmniejszyć trądzik a jednocześnie eliminuje czy też zapobiega zmarszczkom szczególnie w miejscach, gdzie skóra zwiotczała powyżej linii żuchwy oraz pod oczami. Gdy już wszystkie składniki są zmieszane należy ten płyn przelać do ciemnej butelki. Powinno się go trzymać daleko od jasnego światła słonecznego. Korzystanie z butelki w kolorze ciemnego bursztynu pozwoli przechować go przez dwa tygodnie w lodowce.

Serum na noc

Najlepszym sposobem, by korzystać z serum do twarzy będzie nakładanie go przed snem. Myjemy twarz a potem używamy tonika z wodą różną. Pozostawiamy do wyschnięcia twarzy a potem upewniamy się, żeby delikatnie wstrząsnąć butelką przed użyciem i nakładamy małą ilość serum. Podobnie zostawiamy do wyschnięcia i nakładamy krem do twarzy. Serum stosuje się wyłącznie w nocy, by nie dochodziło do ekspozycji na słońce. Przed nałożeniem makijażu cerę trzeba oczyścić, tak by pozostałości tego produktu się na niej już nie znajdowały.

Autor

Natalia Czerwińska

Redakcja felpasz.pl