Witamina C na twarz – jak działa?

Witamina C to jeden z niezwykłych przeciwutleniaczy, które występują w naturze. Rośliny mogą syntezować witaminę C w dobrej dla siebie formie, ale nasz organizm nie jest w stanie tego robić, ponieważ brakuje ważnego enzymu, który do owej syntezy będzie niezbędny.

Dlatego trzeba będzie dostarczać witaminę C z owoców cytrusowych, truskawek, malin ale również z zielonych warzyw. żeglarze doskonale wiedzieli jak cenna jest ta witamina i dlatego zabierali nas statek wiele takich pokarmów, w których witaminy C było dużo, ponieważ dzięki temu mogli się chronić przed szkorbutem i innymi chorobami. Jedzenie witaminy C z pożywienia to klucz dla zdrowia i urody.

Korzyści ze stosowania Serum z witaminą C

Chroni przed zmianami związanymi z fotostarzeniem

Witamina C to bardzo silny antyoksydant, który będzie leczył i zapobiegał skutki fotostarzenia skóry. Udało się przeprowadzić badania na kilkunastu pacjentach w różnych wieku i o różnej skórze. tak udało się określić, że ponad 70% wszystkich osób miało poprawę stanu cery po tym okresie, w którym przyjmowali witaminę C.

Odżywienie skóry

Zmniejszy problem z przebarwieniami

Oczywiście przebarwienia nie są raczej szkodliwe, ale mogą powodować nieestetyczne ciemne plamy na skórze szczególnie na twarzy i rękach. Zasadniczo plamy na skórze mogą się stawać ciemniejsze i wynika to z tego, że mamy nadmiar melaniny, która będzie tworzyć osady na skórze. Mogliście już słyszeć, że to będzie zależeć od wieku czy o tym, że są wątrobowe plamy na skórze. są to widoczne ślady przebarwień i najczęściej będzie to spowodowane ekspozycją na słońce. Witamina C to przeciwutleniacz, który będzie pomagał chronić przed przebarwieniami, ponieważ rozjaśnia cerę jako inhibitor tyrozynazy.

Skuteczne wsparcie dla kolagenu

Witamina C będzie pomagać w rozwoju zdrowego kolagenu poprzez łączenie sił z niektórymi enzymami, które będą odpowiedzialne za skuteczność cząsteczek kolagenowych. Tako takie połączenie pomaga zapewniać wsparcie tkanek plus gojenie ran oraz plam na skórze. dodatkowo witamina C będzie miała ważną rolę, jeśli chodzi o syntezę kolagenu, poprzez zwiększenie się ekspresji genu kolagenu i dalej przez regulację syntezy. Szkorbut jak wspominano będzie pojawiał się właśnie ze względu na to, że jest zaburzenie syntezy kolagenu. Dlatego właśnie powinno nam szczególnie zależeć na dostarczaniu witaminy C, ponieważ jest ona bardzo ważna w wielu aspektach i ma wpływ na nasz organizm. Jeśli nie będzie dostarczana mogą sie pojawiać poważne problemy ze zdrowiem oraz szybciej będzie dochodziło do starzenia się skóry.

Autor

Justyna Siwiec

Redakcja felpasz.pl